خرید خودکار تبلیغاتی


متن زیر شگفتی از ناتوانی چین در تولید قطعه ای از خودکار های تبلیغاتی را بیان می کند که تا کنون نشنیده اید: همه ما می دانیم که کشور چین بزرگترین تولید خودکار تبلیغاتی است،این کشور با حدود 3000 کارخانه انواع خودکار های پلاستیکی و فلزی تولید کننده تقریبا 40 میلیارد  قطعه خودکار در سال می باشد ، به عبارتی دیگر کشور چین تامین کننده بیش از 80 درصد قلم و خودکار در جهان است.

نکته جالب اینجاست که چین توانایی ساخت تمام قطعات این خودکار ها را دارد به جز قطعه ساچمه ای نوک خودکار!ساچمه فلزی نوک خودکار های تبلیغاتی

کشور چین در این همه سال (تا قبل از سال 2017) قطعه نوک خودکار را  از کشورهای ژاپن ، آلمان و سوئیس وارد می کرده است و جالب تر اینکه خود مردم چین هم این ماجرا را نمی دانستند تا اینکه یک روز در یک برنامه تلویزیونی وقتی نخست وزیر چین آقای لی که‌ چیانگنخست وزیر چین آقای لی که چیانگ  اظهار تاسف کرد که چگونه چین 800 میلیون تن فولاد جهان را تولید می کند در حالی که نمی تواند فولادی ضد زنگ با مقاومت بالا برای قطعه ساچمه ای نوک خودکار تولید کند و در این مورد چین یک وارد کننده است!!

فولادی که برای ساچمه نوک خودکار ها استفاده می شود معمولا از جنس برنج یا کاربید تنگستن می باشد.

چینی ها ضمن اینکه در تولید این فولاد خاص ناتوان بودن،ماشین آلات و تکنولوژی که با دقت بالا بتواند این قطعه ظریف را تولید کند هم در اختیار نداشتند!

در اینجا بود که یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده فولاد در کشور چین به نام Taiyuan Iron and Steel Company که به اختصار تیسکو نامیده می شود تحقیق خود را در زمینه تولید این فولاد ضد زنگ آغاز کرد و سرانجام بعد از 5 سال تلاش و تحقیق با خوشحالی اعلام کرد که فناوری تولید این فلز را برای اولین بار در کشور چین بدست آورده است.

ساچمه نوک خودکار های تبلیغاتی با این فولاد ساخته شد و آزمایش نوشتن 800 متر بدون وقفه را به خوبی پشت سر گذراند. 

بعد از انجام این آزمایش سخت این قطعه وارد چرخه تولید خودکار شد و شرکت بیفا که یکی از بزرگترین تولید کنندگان خودکار های تبلیغاتی در کشور چین است قرار شد اولین کارخانه ای باشد که از این فلز تولید داخل ،برای نوک ساچمه ای خودکار ها استفاده می کند.

با این دستاورد جدید انتظار می رود کشور چین در بخش تولید خودکار و قلم سالانه مبلغی بالغ بر 15 میلیون دلار صرفه جویی کند.

اگر دوست دارید درباره اولین ابزار نوشتن و یا خودکار های فضایی بدانید متن زیر را دنبال کنید:

آیا 2000 سال قبل هم خودکار تبلیغاتی وجود داشته است!؟

به طور کلی ایجاد قلم اساس تمدن بشر را تسهیل کرده است. از طریق نوشتن است که ما می توانیم ارتباط برقرار کنیم،یاد بگیریم،آثار هنری خلق کنیم و کلا ذهن خود را به تصویر بکشیم.

اگر قلم نبود نوشته های شکسپیر و میلتون هم وجود نداشت!

خودکار تبلیغاتی که امروزه  توسط  شرکت ها  برای معرفی برند خود به مشتریان ، مورد استفاده قرار می گیرد..برای اولین بار توسط مصریان به عنوان ابزاری اساسی برای نوشتن ابداع شد.

در اینجا ما نگاهی به تاریخ و سیر تحول قلم انداخته ایم. چه کسی اولین بار از قلم استفاده کرده است؟در 4000 سال قبل از میلاد ، مصریان اولین ماده مانند کاغذ به نام پاپیروس را اختراع کردند.
اکنون چیزی برای نوشتن بر روی پاپیروس لازم بود. استخوانها یا چوب و فلز دیگر مفید نبودند زیرا پاپیروس خراشیده می شد. بنابراین مصریان یک قلم نی را برای پاپیروس ایجاد کردند. این قلم نی ها  بیشتر از شاخه های ضخیم و توخالی چمن زارهای باتلاقی ، به ویژه از گیاه بامبو بودند. بنابراین ، مصریان باستان ساقه های بامبو را به شکل ابتدایی خود نویس امروزی تبدیل می کردند. آنها یک سر نِی را به شکل قلم یا نقطه قلم برش می دادند. مایعی برای نوشتن داخل ساقه نی می ریختند که هنگام نوشتن به سمت نوک قلم هدایت می شد. بله مصریان اولین کسانی بودند که ابزاری را ایجاد کردند که به آنها اجازه می داد اولین ابزار نوشتن - پر کلاغزبان خود را ملموس و دائمی کنند

 حدود 1300 سال پیش اروپایی ها هم  از پرهای پرنده به عنوان قلم استفاده می کردند. بهترین نوع پر ها برای نوشتن ، از پرندگانی مانند قو ، بوقلمون و غاز گرفته می شد البته سعی می شد از پر های بال چپ پرنده گان استفاده شود. برای ساخت نقاشی های خوب ، پرهای کلاغ بهترین بودن بودند.

بعد از مدتها فردی به نام جان میچل از بیرمنگام شروع به ساخت خودکارهای  فلزی با ماشین آلات در مقیاس گسترده نمود اینها هنوز خودکار جوهر بودند و به همان روش ماسوره ها کار می کردند و نیاز به جوهر داشتند ، اما محکم تر و بسیار ارزان تر بودند.و کم کم  او این صنعت را به سمت مدرن  شدن می برد. این خودکار هنگام  نوشتن با دوام و راحت تر بود که می توانست روی سطحی همچون چوب ، مقوا و حتی زیر آب بنویسد. در آن زمان در طول قرن نوزدهم ، این مکاشفه ای بود که اساساً دوران  جوهر را پایان داد. در حال حاضر محبوب ترین و پرکاربردترین ابزار نوشتن همین خودکار، ها هستند.