خرید ساعت دیواری چوبی

ساعت دیواری همیشه و در همه جا مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا جزء اولین و مهمترین وسایل محل کار است،به عبارت دیگر می توان گفت شما اتاقی پیدا نمی کنید که در آن یک ساعت دیواری وجود نداشته باشد.! ساعت دیواری ها یکی از حرفه ای ترین هدایای تبلیغاتی با تاثیر گذاری بالا هستند،بدون اینکه مخاطب متوجه شود ارتباط بینایی او به ساعت جلب می شود و در روز افراد مختلف چندین مرتبه به ساعت های دیواری نگاه می کنند و هر بار لوگو و برند شما برای مخاطب یادآوری می شود.جهت مشاهده تصاویر ساعت ها می توانید وارد صفحه ساعت دیواری های تبلیغاتی شوید.

چرا یک دقیقه به 60 ثانیه ، یک ساعت به 60 دقیقه تقسیم می شود ، اما در هر روز فقط 24 ساعت وجود دارد؟

تاریخ بوجود آمدن ساعتها واقعاً  جذاب است و بسیار طولانی،ما در این مقاله به طور خلاصه و مفید قسمتی از این تاریخچه را برای شما بیان می کنیم.


اولین راهی که مردم می توانستند زمان را بگویند ، با دیدن خورشید در هنگام عبور از آسمان بود. اولین ساعت آفتابی

مصریان باستان اولین تمدن های باستانی بودند که یک روز را به چند بخش تقسیم کردند ، بنابراین می توان گفت مصریان اولین کسانی بودن که ساعت را اختراع کرده اند،اما اولین روش تشخیص زمان توسط مصریان چه بوده؟

مصریان برای تقسیم روز از خورشید بهره گرفتند به این شکل که ستونهایی باریک و بلند هرمی شکل ساختن که با تغییر محل سایه این ستونها روز را به صبح و بعد از ظهر تقسیم کردند و حتی توانستند کوتاه ترین و بلند ترین روز سال را بوسیله این ستون ها پیدا کنند،بعد ها در اطراف این ستون درجه بندی هایی قرار دادن که روز را به قسمت های بیشتری تقسیم می کرد

این اختراع بزرگ مصریان یک نقص بزرگ داشت ، این ساعت در شب به دلیل عدم وجود نور خورشید کاربردی نداشت.

اخترشناسان مصری چاره ای برای این مشکل یافتن ، شب را بر اساس مشاهدات ستاره ها در آسمان به 12 ساعت تقسیم کردند.

مصریان باستان طول یک روز را به 10 قسمت یا 10 ساعت تقسیم کردهو در ابتدا و انتهای این تقسیم ها یک ساعت گرگ و میش اضافه کرده بودند که در مجموع 12 ساعت می شد.

اگر تصمیم به خرید یک هدیه تبلیغاتی نفیس دارید از ساعت دیواری های مذهبی فاخر گیفت دیدن کنید.

حال این سوال بوجود می آید که چرا روز را به 12 ساعت یا یک شبانه روز را به 24 ساعت تقسیم کرده اند!!؟

دلیل آن بسیار ساده و در عین حال کاملاً شگفت آور است! بله ، باور کنید یا نه ، ساختار انگشتان دست انسان ها دلیل تقسیم روز به 12 ساعت است! مجموع بند های انگشتان یک دست به جزء انگشت شصت 12 می شود و دلیل اینکه انگشت شصت در اینجا به حساب نمی آید این است که با انگشت شصت می توان بند های انگشتان دیگر را شمارش کرد (فقط با انگشت شصت می توانید تمام بندهای انگشتان دیگر را لمس کنید)تقسیم یک روز به 12 ساعت با انگشتان دست

با این حال ، در آن زمان ، ساعت ها دارای طول ثابت نبودند. اخترشناسان یونانی که در آن زمان سعی در یافتن راهی برای تقسیم عادلانه بودند که هیپارچوس پیشنهاد داد کل زمان شب و روز را به 24 قسمت مساوی تقسیم کنیم و همه قبول کردند.

در حدود 1500 سال قبل از میلاد مسیح در مصر قدیمی ترین ساعت آبی در مقبره فرعون کشف شد که باستان شناسان یونانی قدمت این ساعت آبی را 320 سال قبل از میلاد مسیح تخمین زدند که مربوط به دوره سلطنت آمن هوتپ اول Amenhotep می دانستند.ساختار ساعت های اینگونه بود که دو ظرف بزرگ،یکی در بالا و دیگری در پایین آن یکی قرار داشت ، یک خروجی آب در ظرف بالایی قرار داشت که آب را با سرعت ثابت (به صورت قطره ای)  به ظرف پایینی منتقل می کرد .ظرف پاینی را به وسیله علامتهایی مساوی درجه بندی کرده بودند وقتی سطح آب به هر کدام از این علامت ها یا درجه ها می رسید گذر یک ساعت را نشان می داد. ساعت آب هم به دلیل یخ زدن آب در زمستان و تبخیر آب در تابستان دارای مشکلاتی بود!

ساعت شمع هم ابزار زمانبندی دیگری بود که بدنه شمع را درجه بندی می کردند و با سوختن شمع حذف هر درجه گذر یک ساعت را نشان می داد.این نوع ساعت هم مدتها بود در سراسر جهان از چین تا انگلیس و بین النهرین به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته بود.ساعت شمعی قدیمی

جواب این سوال که چرا هر ساعت را به 60 دقیقه و هر دقیقه را به 60 ثانیه تقسیم کرده اند به طور خلاصه در زیر برای شما بیان میکنیم ولی در مقاله بعدی به طور مفصل راجع به این موضوع بحث خواهیم کرد

بابلی ها استفاده از عدد 60 را از سومری ها به ارث برده بودن (عدد 60 برای سومری ها عدد جنسی بود ) و این یک عدد مهم برایشان بود و قدمت این عدد به 2000 سال قبل از میلاد مسیح می رسد.یونانی ها هم به مبانی ریاضیاتی که توسط بابلیان گذاشته شده بود وابستگی زیادی داشتند به همین دلیل هر ساعت را به 60 دقیقه تقسیم کردن و هر دقیقه را به تناسب تقسیم ساعت به 60 ثانیه تبدیل کردند.

ساعت دیواری های تبلیغاتی یکی از وسایلی هست که معمولا با تناسب دکور دیوار انتخاب و نصب می شوند برای همین ساعت دیواری چوبی بهترین گزینه می باشد، چون امروزه همه افراد قاب و تابلو های چوبی بر روی دیوار نصب دارند و وسایل چوبی را به راحتی با هر قسمتی می توانند تلفیق کنند.

در مجموعه فاخر گیفت حتی ساعت هایی با تلفیق آیات قرآنی داخل یک قاب دیواری وجود دارد که بسیار شیک و پر طرفدار می باشد که هم می توان به عنوان قاب یا ساعت دیواری مذهبی استفاده کرد.

  • همه سعی مجموعه هدایای تبلیغاتی فاخر گیفت بر این است که کالایی با کیفیت به مشتری ارائه دهد.
  • موتور این ساعت ها از جنس درجه یک تهیه شده و همراه با ضمانت می باشد.
  • رنگ ساعت دیواری های چوبی با روکش پلی استر مقاوم و براق شده و جلوه زیبایی به ساعت داده است.
  • ساعت دیواری های مذهبی با ظرافت و دقت کامل تولید می شود و یک قاب زیبا به مشتری ارائه می شود.
  • بسته بندی ساعت های چوبی و مذهبی همراه با یک جعبه مقوایی زیبا می باشد.